Blog

Yük Asansörü

Yük Asansörü

Tahmin edeceğiniz gibi yük asansörleri depo, fabrika ya da otopark gibi alanlarda işleyişi kolaya indirgemek adına gerek duyulan bir sistemi içerir. Ülkemizde şartların her geçen gün değişmesi üzerine ihtiyaçların da değiştiği göze alınırsa, bugün eskiden olduğu gibi zorlayıcı koşullarda değil de daha konfor içeren ve en önemlisi enerji tüketimini en aşağı çeken ürünlerin imal edildiğini söyleyebiliriz. Söz konusu Yük Asansörü uygulama alanında yapının en zor şartları ele alınarak tasarlanır ve ihtiyaca bağlı olacak şekilde 500kg’dan 10.000kg’a kadar kendi içinde taşıma kapasiteli çeşit barındırır. Bunun yanı sıra merak edilen Yük Asansörü Ölçüleri ise yine ihtiyaca bağlı olarak tasarlanan modelle şekil alır diyebiliriz. Buna 630kg’lık taşıma kapasiteli bit yük asansörünü baz alarak örnek vermek gerekirse;

Kabin Ebatları; genişlik-1100, derinlik-1400, yükseklik-2200

Durak Kapıları; genişlik-1100, yükseklik-2100

Kuyu Ebatları; genişlik-2100, derinlik-1900

Belirtilen bu ölçüler asansörün taşıması kapasitesinin artması doğrultusunda değişkenlik gösterir. Ağır yük taşıma hedefli tasarlanan Yük Asansörü elektrikli ve hidrolik şeklinde tahrik düzenine sahiptir ve diğer asansör kabinlerine kıyasla çok daha dayanıklı, aynı zamanda uzun ömürlüdürler. Asansörün kapı sistemi ihtiyaç ve tercihe bağlı olarak uygulanır. Yani çift kanatlı yarı otomatik ya da tam otomatik şeklinde istenen açıklık ile yüksekliği sağlayacak pozisyonda tasarlanabilir. Dolayısıyla yük asansörlerinin kapı sistemi için ihtiyaca özel çözümler üretilir de diyebiliriz. Teknik aksamına değinmek gerekirse profesyonel bir firmayla çalışırsanız, asansörün her aksamı birinci sınıf kalite ve işçilikle üretileceğinden ötürü uzun vadede kulanım hakkı elde edeceğinizi belirtebiliriz. Aksi durum söz konusu olduğunda aksesuarlarında paslanma, zemin döşemesinde atma, duvar ve tavan kaplamalarının kısa sürede deformesi ve en önemlisi tahrik düzenindeki aksama gibi pek çok olumsuzlukla karşılaşmayı göze almanız gerekecektir. Bu noktada Yük Asansörü Fiyatları araştırmasına girerek, amatör ve uzman kuruluşlar arasındaki fiyat farkını inceleyebilir ve çok uçuk rakamların olmadığını kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Bu bağlamda Bulut Makina üretim, montaj ve teknik destek olmak üzere müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde belirlemekte ve çözüm sunmaktadır.