Blog

Panoramik Asansör

Panoramik Asansör

Ülkemizde son yıllarda teknolojiden alınan güçle göz kamaştıran mimariler inşa edilmektedir. Bu yapılarda estetiğin ön planda tutulması adına her detay incelikle hesaplanmakta ve görsel kalitesi yüksek ürünlerin kullanımı tercih edilmektedir. Söz konusu Panoramik Asansör ise gerek teknik özellikler gerekse görsel kalitesiyle yeni tasarım yapılarda ilk sırada yerini almaktadır. Özellikle iş merkezleri, oteller ve alışveriş merkezleri gibi görselliğin önem teşkil ettiği noktalarda sıklıkla görebileceğiniz Cam Asansör için katlar arası iniş ve çıkışın en ideal çözüm yoludur diyebiliriz. Yolcular kapalı bir kabin içine girmeden etrafını görebilmekte ve seyir mesafesi bazıları için kabus olmaktan çıkarak keyifli bir hale dönüşmektedir. Panoramik asansörlerde kabin kaplaması isteğe bağlı olarak krom-nikel ya da laminat kaplanabilir. Bununla birlikte kabin kapısı yarım otomatik ile tam otomatik şekilde tercih edilebilir. Ancak bu tip asansör modellerinde genellikle tam otomatik kapı tercih edildiğini belirtmek isteriz.

Ayrıca Panoramik Asansör Kabinleri tek yönlü cam olarak imal edilmez. En büyük özelliği arka ile yan cephelerinin de camdan üretilmesidir. Bu sayede yolcular çevrelerinin tamamını görebilmekte ve keyifli şekilde yolculuk yapabilmektedir. Genel tasarım açısından ise yine çok çeşitli alternatif sunan ürün, yapının mimarisiyle orantılı olarak kare, yuvarlak, köşeli veya üçgen şeklinde tasarlanabilir. Bitmek bilmeyen özelliklerinden biri ise yine yapının mimarisine uygun olarak elektrik ve hidrolik şekilde tasarlanabilir. Elektrikli asansörler seyir mesafesi uzun yani yüksek katlı yapılar için idealdir. Hidrolik asansör ise trafiğin aşırı olmadığı kısa seyir mesafelerinde ekonomik bir çözüm yoludur. Son derece şık bir görüntü sergileyen Panoramik Asansör Fiyatları ise ihtiyaca bağlı şekilde değişkenlik gösterir.

4 kişilikten başlayan asansör modelleri 21 kişilik kapasiteyle üretilebilir. 0,63m/saniye hızdan 2.25m/saniye hıza çıkma özelliği içerir. Genel açıdan bakıldığında ise her işletme için uygun Panoramik Asansör modelleri vardır diyebiliriz. Bu estetik harikası ürün aynı zamanda özel yaşam alanlarının da en iyi dekorasyonlarından biridir. Villalarda dekorasyona uygun modeli uygulandığında ortaya mükemmel bir görsellik çıktığı söylene bilinir. Dolayısıyla panoramik asansör çeşitlerinin görselliğe önem verilen her alanda ihtiyaca göre kullanılabilir. Bu bağlamda Bulut Makina birinci sınıf malzeme kullanımı ve uzman teknik kadrosuyla projeleri başarıyla tamamlamaktadır. İnternet sitemizde ürünleri inceleyebilir, bizle iletişime geçebilirsiniz.