Blog

Hidrolik Asansör

Hidrolik Asansör

Günümüzde yaşam alanlarının neredeyse tamamında asansör sistemine rastlamaktayız. Hepimizin bildiği gibi asansörler katlar arasında insan ve yük taşımaya yönelik tasarlanan araçlardır. Dolayısıyla bugün hastaneden alışveriş merkezi, otellerden ofislere kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Üretilen her üründe olduğu gibi asansörün de kendi içinde gerek teknik gerekse görsel açıdan çeşitleri vardır. Burada söz konusu olan Hidrolik Asansör, diğer asansör sistemlerine oranla çok daha az yer kaplayan ekonomik bir sistemi içerir. Çünkü hareket kabiliyetini sıvıyla elde eder. Yani enerjiyi sıvılar aracılığıyla sağlayarak transfer eder. Biraz daha detaylandırmak gerekirse; şöyle ki, hidrolik asansörlerde, hidrolik yağ basıncı kullanılır ve piston aracılığıyla kabine hareket kazandırılır. Asansör aşağı doğru hareket ettiğinde herhangi bir güç kullanmaksızın kabinin kendi ağırlığından faydalanılır. Yukarı hareketinde ise hidrolik yağ basıncından yararlanılır. Buda kullanım alanında daha az güç ile enerji tüketimi anlamına geldiğinden ötürü hidrolik insan asansörü ve Hidrolik Yük Asansörü trafiğin az olduğu orta katlı yapılarda en çok tercih edilen sistemi içerir diyebiliriz.

İşleyişi oldukça kolaya indirgemesinin yanı sıra ekonomik bir sistem olmasından ötürü takdir edersiniz ki, gerek özel yaşam alanlarında gerekse çeşitli sektörlerde hidrolik asansöre talep fazladır. Bundan ötürü Hidrolik Asansör Üreticileri de piyasada oldukça çoktur. Ancak kaliteli ve güvenli bir sisteme sahip olmak isterseniz, tahmin edersiniz ki profesyonel firmalardan destek almanız gerekir. Bu aşamada alanında en iyiler arasına girmeyi başararak hızla yenilikçi prensibiyle hizmet vermeyi sürdüren Bulut Makina ile tanışmanızı öneririz. Teknolojinin tüm yeniliklerinden faydalanan ve en önemlisi birinci sınıf malzeme kullanımı profesyonel ekibiyle bütünleştiren firma, kusursuz işlere imza atmakta ve hizmet noktasından her daim %100 memnuniyet kazanmaktadır. İster iş yeri isterse ev olsun ayırt etmeksizin çalışma alanlarını yerinde tespit etmekte ve alana en uygun sistemi proje olarak sunarak, onay alma durumunda belirttiği tarihte kullanıma hazır vaziyette teslim etmektedir.

Merak edilen Hidrolik Asansör Fiyatları konusunda ise müşteriye özel teklifler sunmaktadır. Çünkü ihtiyaca göre tasarlanan ve bu doğrultuda özellikler barındıran asansörler için standart fiyat belirtmek doğru değildir. Taşıma kapasitesi, seyir alanı, aksesuarları ve benzeri etkenler fiyat konusunda değişkenlik göstereceğinden ötürü net bir rakama ulaşmak adına firma ile irtibata geçmek gerekir. Ancak bu sayede sağlıklı sonuçlar elde edilir. Az yer kaplayarak geniş kabin avantajı sunan Hidrolik Asansör, aynı zamanda sessiz çalışma özelliği içermesiyle villa gibi alanlarda da çokça tercih edilir. 240kg’dan 8000kg’a kadar taşıma kapasiteli çeşitleri mevcuttur. Dolayısıyla şantiye alanlarında da en iyi çözüm yollarından biridir. Bundan ötürü hem ekonomik hem de kaliteli hizmet almak için bulut Makina sizler için en ideal adreslerden biridir diyerek, firmanın internet sayfasını ziyaret etmenizi önermekteyiz. Ürettiği ürünlerin tamamına web sayfasından ulaşabilir, detaylı olarak inceleyebilir ve ayrıca referanslarına da göz atabilirsiniz.