Blog

Asansör

Asansör

Hepimizin bildiği gibi yapılarda insan ve yük taşımak için tasarlanan araçlara asansör denir. Kentsel dönüşümün hızla yaygınlaşmasının ardından yüksek katlı binaların sayısı da artmış ve bu doğrultuda asansörler yaşantımız içinde çok daha fazla yer kaplamıştır. Takdir edersiniz ki, sağlık sorunu olmayan insanlar 3 ila 5 katlı bir binanın en üst katına merdiven aracılığıyla çıkabilir ama 5. kattan sonra merdivenleri çıkmak oldukça güç olacaktır. Dolayısıyla son yıllarda inşa edilen 10 katlı binalar, yüksek kat içeren rezidanslar göze alındığında Asansör için vazgeçilmez bir araçtır diyebiliriz. İnsan asansörleri yapıların proje sürecinde yoğunluk göze alınarak tasarlanır ve en uygun şekilde hayata geçirilir. Elektrik ve hidrolik şeklinde sınıflara ayrılarak tasarlanan asansörler, yapı içinde sınıf I, yapı dışında ise sınıf II olarak adlandırılır. Söz konusu Asansör Sistemleri 240kg’dan başlayarak 320kg, 400kg, 630kg, 800kg, 1000kg, 1250kg ve 1600kg kapasiteli olmak üzere ihtiyaca yönelik imal edilebilir.

Üretim aşamasında kullanılan malzeme ve ekipmanların kullanım süresinde istenilen konforu sağlaması açısından kalitesi oldukça önemlidir. Dolayısıyla ülkemizde bir hayli fazla olan Asansör Firmaları arasından doğru kuruluşla çalışılması sonradan yaşanacak sıkıntıları önlemek adına son derece mühim bir konudur. Bu noktada yıllardır verdiği kaliteli hizmet ile sektöründe kendini lider konuma taşımayı başaran Bulut Makina ile tanışmanızı tavsiye ederiz. Birinci sınıf kalitede malzeme kullanımı ve uzman işçiliği ile ürettiği asansörlere uzun vadede sıkıntısız kullanım garantisi vermektedir.

Ülkemizde inşaat faaliyetleri takdir edersiniz ki, değişen yaşam tarzları ve ihtiyaçlara göre şekil almakta ve bu doğrultuda yüksek katlı binalar inşa edilmektedir. Bu binaların temel ihtiyaçlarından biri olan asansör sistemi ise tahmin edeceğiniz gibi Asansör İmalatçıları tarafından tasarlanarak, üretilmektedir. Dolayısıyla Ultra lüks koşullarda inşa edilen yapılarda bugün aynı oranda yüksek teknoloji ve donanım içeren asansör sistemi yer alır. Teknolojinin gücünden yararlanmayı bilen işinin ehli kuruluşlar ise bu güce birde kendi deneyim ve becerilerini eklediğinde ortaya mükemmel bir görsellik ve kaliteli işçilik çıkmaktadır. Sizlerde bu deneyim ve yüksek kaliteli işçilikten yararlanmak isterseniz, tarafınıza proje bazlı hizmet verecek olan Bulut Makina ile geç kalmadan iletişime geçmenizi öneririz. Firma bünyesinde uzman personellerle birlikte çalışmakta ve aldığı her projenin altından başarıyla kalkmaktadır. Firmanın resmi internet sayfasını ziyaret ettiğinizde Ürünler kategorisi altından Asansör Makineleri bölümüne ulaşabilir ve detaylı olarak ürün incelemesi yapabilirsiniz. Aklınıza takılan bir husus olduğunda veya detaylı bilgi almak istediğinizde ise yine internet sayfası üzerindeki İletişim bölümünden firma bilgilerine ulaşabilir ve dilediğinizde irtibata geçebilirsiniz. Unutmayınız ki, Asansör Üreticileri arasında ender kuruluşlardan biri olan Bulut Makina, sizlerin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde saptayacak ve en doğru çözüm önerilerini sunarak uzun vadede kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.