Blog

Asansör

Asansör

Hepimizin bildiği gibi yapılarda insan ve yük taşımak için tasarlanan araçlara asansör denir. Kentsel dönüşümün hızla yaygınlaşmasının ardından yüksek katlı binaların sayısı da artmış ve bu doğrultuda asansörler yaşantımız içinde çok daha fazla yer kaplamıştır. Sağlık sorunu olmayan insanlar 3 ila 5 katlı bir binanın en üst katına merdiven aracılığıyla çıkabilir ama 5. kattan sonra merdivenleri çıkmak oldukça güç olacaktır. Dolayısıyla son yıllarda inşa edilen 10 katlı binalar, yüksek kat içeren rezidanslar göze alındığında Asansör için vazgeçilmez bir araçtır diyebiliriz. İnsan asansörleri yapıların proje sürecinde yoğunluk göze alınarak tasarlanır ve en uygun şekilde hayata geçirilir. Elektrik ve hidrolik şeklinde sınıflara ayrılarak tasarlanan asansörler, yapı içinde sınıf I, yapı dışında ise sınıf II olarak adlandırılır. Söz konusu Asansör Sistemleri 240kg’dan başlayarak 320kg, 400kg, 630kg, 800kg, 1000kg, 1250kg ve 1600kg kapasiteli olmak üzere ihtiyaca yönelik imal edilebilir.

Üretim aşamasında kullanılan malzeme ve ekipmanların kullanım süresinde istenilen konforu sağlaması açısından kalitesi oldukça önemlidir. Dolayısıyla ülkemizde bir hayli fazla olan Asansör Firmaları arasından doğru kuruluşla çalışılması sonradan yaşanacak sıkıntıları önlemek adına son derece mühim bir konudur. 

Ülkemizde inşaat faaliyetleri

Bu konuda Bulut Makina internet sitesi üzerinden ürünleri inceleyebilir, firma bilgilerine ulaşabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

, değişen yaşam tarzları ve ihtiyaçlara göre şekil almakta ve bu doğrultuda yüksek katlı binalar inşa edilmektedir. Bu binaların temel ihtiyaçlarından biri olan asansör sistemi ise tahmin edeceğiniz gibi Asansör İmalatçıları tarafından tasarlanarak, üretilmektedir. Dolayısıyla Ultra lüks koşullarda inşa edilen yapılarda bugün aynı oranda yüksek teknoloji ve donanım içeren asansör sistemi yer alır. Bu konuda Bulut Makina internet sitesi üzerinden ürünleri inceleyebilir, firma bilgilerine ulaşabilir ve iletişime geçebilirsiniz.