Blog

Asansör Ölçüleri

Asansör Ölçüleri

Teknoloji çağında yaşıyor olmamız kuşkusuz bizlere pek çok alanda kolaylık ve konfor sağlamaktadır. Bunlardan biri olan asansör sistemleri gerek insan gerekse yük taşıma konusunda ciddi ölçüde avantaj içermektedir. İnsan asansörleri aklınıza gelebilen her alanda yani AVM, ofis, otel, restoran ve her çeşit işletmelerde hem görselliğin artması hem de trafik akışının kolaya indirgenmesi için kullanılmaktadır. Yük asansörleri de beden gücünün yeterli gelmediği noktalarda işleyişin durmaması ve rutin şekilde devam edebilmesi adına sağlanan kolaylıklardandır. Dolayısıyla gerek duyulan her alana uygulanması, işleyişi ciddi ölçüde olumlu katkı sağlayacaktır. Peki, Asansör Ölçüleri nasıl olmalıdır? Bu konuda net bir bilgi aktarmak doğru olmayacaktır. Çünkü uygulama alanının ihtiyacına bağlı olarak ölçülendirme yapılmaktadır. Şöyle ki, günümüzde standart şekilde üretilen asansörlerin tabi ki ölçüleri mevcuttur. Ancak uygulama alanını görmeden sözlü anlatım üzerine boyut belirtmek sağlıklı sonuçlar içermeyecektir. Bundan ötürü Asansör Boyutları Tablosu incelenerek boyutlar hakkında fikir sahibi oluna bilinir. Ancak net sonuçlara ulaşmak istenirse, uzman yardımına başvurmak gerekir.

Bu noktada işinin ehli bir kadroyla işleyişini sürdüren ve tabi ki sektöründe devler arasında yer edinen Bulut Makina ile tanışarak Asansör Kuyu Ölçüleri hakkında bilgi edinebilir ve hatta asansör sisteminin tamamı hakkında merak ettiklerinize cevap alabilirsiniz. Asansör sistemini kısaca tanımlamak gerekirse; 5 sınıfta incelemek mümkündür diyebiliriz.

  1. Yalnızca insan taşımaya yönelik tasarlanmıştır.
  2. İnsan taşımaya yönelik tasarlanmıştır ama ihtiyaç halinde yük taşımaya da elverişli özelliği içerir.
  3. Sedye, hasta ve benzeri gereksinimlerin taşınması amaçlı sağlık sektörü için tasarlanan ürünlerdir.
  4. Yüklerin şahısla birlikte taşınmasına yönelik üretilen asansörlerdir.
  5. Tasarım itibariyle insanın yer alamayacağı servis asansörüdür.

Bu asansör sınıflarının her birinde ölçülendirme farklı şekilde işlemektedir. Dolayısıyla Asansör Ölçüleri dediğinizde herhangi bir tablodan kapasiteleri görebilir ama hangi tip asansörün hangi kapasitede olması konusunda profesyonelden bilgi almanız gereklidir. Yani asansörün tasarımında kullanım amacı ve şekli oldukça önemlidir diyebiliriz.

Bu konuda Bulut Makina firmasının sizlere en iyi şekilde destek olacağını belirtmek isteriz. Uygulama alanını yerinde tespit ederek, en doğru çözüm önerilerini sunan firma, verdiği kaliteli hizmetle uzun vadede sorunsuz kullanım hakkı tanımaktadır. Bunun yanı sıra yine en çok merak edilen konulardan biri olan Panoramik Asansör Ölçüleri içinde 4 kişiden 21 kişiye kadar değişken taşıma kapasite çeşitleri olduğundan ötürü ihtiyacınız doğrultusunda yetkililere danışmanızı tavsiye ederiz. Kırılmayan cam malzemesinden imal edilen ve herhangi bir tehlike durumunda yolculara zarar vermeyecek düzeyde tasarlanan ürün, uygulama alanı için en ideal ölçülerde üretilmektedir. Bundan ötürü panoramik asansör sistemi edinmek istiyor iseniz, firmayla iletişime geçerek yerinde tespit yapılmasına ve sizler için uygun olan projenin hazırlanarak tarafınıza sunulmasına ön vermenizi öneririz.