Blog

Asansör Kapısı

Asansör Kapısı

Günümüzde mimari yapılar birbirinden oldukça farklı şekilde tasarlansa bile imar yönetmenliğine göre her yapı kat yüksekliğine bağlı şekilde asansör yeri bırakma zorunluluğu içerir. Eski yapıların bazılarında olmasa bile birçoğunda asansör yeri bırakılmıştır. Ancak yeni yapılarda zorunlu olmasından ötürü yapının inşa sürecinde asansör sistemi de uygulanmaktadır. Bununla birlikte 10 kat ve üzeri yapılarda 4 asansör varsa bunun 1 tanesi mecburen yük ve eşya taşımaya yönelik tasarlanması gereklidir. Dolayısıyla binalardaki asansör sistemine göre de Asansör Kapısı seçilmektedir. Tabi ki, asansör kapıları tercihe bağlı olarak yarı otomatik, tam otomatik, iki kanatlı, tek kanatlı ve katlanabilir şekilde seçilebilir. Geçmiş dönemlerde tek düze modeller görülürken, şimdilerde teknolojiden alınan güçle asansör kapısı konusunda oldukça geniş model çeşitliliği bulunmaktadır. Buda yapının dekorasyonuna uygun alternatifleri değerlendirme olanağı tanımaktadır.

Asansör insan ve yük taşımaya yönelik tasarlanan araçlar olduğundan ötürü taşıma kapasitesi ve seyir mesafesine göre teknik donanımı içerir. Bu bağlamda merak edilen Asansör Kapısı Ölçüleri de uygulama alanında yer alacak asansör tipine bağlı olarak belirlenir diyebiliriz. Yani 5 katlı bir yapıda yer alan 3 kişilik bir asansörün kapı ölçüsü ile yük taşımaya yönelik tasarlanan asansör kapısı bir olmayacağı için bu noktada Asansör Kapısı İmalatı yapan uzman firmalar sizlere ihtiyacınız doğrultusunda bilgi aktarımı yaparak yardımcı olacaktır. Tam otomatik asansör kapıları, asansör çağırma panelinde basılmış olan kata geldiğinde otomatik olarak açılır ve yolcu direk asansöre giriş yapabilir. Yarı otomatik asansörlerde ise asansör kata geldiğinde kapıyı yolcu açar ve asansöre geçiş yapabilir. Trafiğin yoğun olduğu yapılarda tam otomatik kapı sisteminin kullanılması zamandan tasarruf sağlamak adına avantaj içerir.

Bundan ötürü asansör sistemine uygulatacağınız kapı için uzmandan destek almanız, ileri dönük aksamaların meydana gelmemesi adına önemlidir. Gerek asansör sistemi gerekse kapı ve diğer ekipmanlar hususunda profesyonel hizmet sağlayabilen Bulut Makina, sizlerin asansör sisteminden en yüksek verimi alabilmeniz adına yapının genel durumunu göze alarak proje sunmakta ve en kısa sürede montajını gerçekleştirerek kullanıma hazır vaziyette teslim etmektedir. Dolayısıyla amatör firmalardan gelişi güzel ölçü alıp, uygunsuz bir biçimde kapı montajını gerçekleştirmek yerine uzun vadede kullanım yapabileceğiniz profesyonel hizmeti tercih etmenizi önermekteyiz. Eğer Asansör Kapı Fiyatları hususunda endişeleriniz var ise amatör hizmet sonucunda uğrayacağınız zararı göze alarak, profesyonel kuruluşların aslında son derece uygun fiyat kapsamında sizlere hizmet vereceğini bilmelisiniz. Bulut Makina, asansör sistemi ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına her bütçeye uygun alternatifler üretmekte ve en uygun rakama sunduğu ürünü dahi piyasadakilere oranla yüksek kalite standardı içermektedir. Bundan ötürü amatör kuruluşlarla hiç uğraşmadan direk profesyonel desteğe başvurmanızı öneririz. Detaylar için firmanın web sitesini ziyaret ederek, geniş ürün çeşitliliğine göz atabilirsiniz.