Blog

Asansör Firmaları

Asansör Firmaları

Asansör için günümüzün en önemli ihtiyaçlarından biridir demek mümkün. Bunun nedeni takdir edersiniz ki, teknolojinin gelişmesiyle yüksek katlı binaların çoğalması ve bugün standart yapılarla birlikte ultra lüks rezidansların inşa edilmesidir. Bu yapıların her biri için iniş ve çıkışı kolaya indirgemek adına asansör sistemi tasarlanmış ve kişilerin konforu sağlanmıştır. Konforun yanı sıra belli bir kat yüksekliğine kadar kişiler merdiveni kullansa bile, bir noktadan sonrası zorlayıcı unsur içerdiğinden ötürü aslında yüksek katlı yapılar için zorunlu bir gereklilik olduğunu vurgulayabiliriz. Dolayısıyla iş binaları ya da konut inşalarında binanın projesi yapılırken asansör sistemi de önceden planlanmakta ve Asansör Firmaları arasından tercih yapılarak kaliteli bir şekilde inşası sağlanmaktadır. Tahmin edeceğiniz üzere ülkemizde çok sayıda asansör firması vardır. Bunların bir kısmı amatörce işleyişini sürdürürken, bir kısmı ise profesyonel çalışmalar sergilemektedir.

Dolayısıyla Asansör Firmaları İstanbul bölgesi şeklinde bir arayış içine girdiğinizde karşınıza pek çok firma çıkabilir. Bunlar arasından en doğru kuruluşu ulaşmanın yolu ise firmanın geçmişini analiz etmek ve ne denli başarılı işlere imza attıklarını incelemektir. Bu sayede uzman bir kuruluşa daha kolay ulaşabilir ve projenize layık bir hizmet alarak uzun vadede kullanım hakkı kazanabilirsiniz. Prestijli bir adreste ultra lüks bir yapı inşa ederken, asansör sistemini amatör bir kuruluşa emanet etmeniz doğru bir tutum olmayacaktır. Aynı şekilde standart bir binanın asansör uygulamasında yine amatör bir firmayla çalışmanız sizlere maddi ve manevi kayıp olarak geri dönecektir. Bundan ötürü birinci sınıf malzeme kullanımıyla kaliteli işçilik sergileyen Asansör İmalatçıları ile işbirliği yapmanız, her bakımdan menfaatinize sonuçlanacaktır. İnsan asansörleri konutlarda 100kg’dan başlayarak 1000kg’a kadar çeşit içerir. Konut dışı yapılarda ise 600kg’dan başlayıp, 1600kg’a kadar taşıma kapasiteli modelleri vardır. Sağlık sektöründe ise ihtiyaca bağlı olarak 1600kg’dan 2.500kg’a kadar taşıma kapasitesi yükseltile bilinir.

Asansör, kullanım alanındaki trafiğe bağlı olarak Asansör Üreticileri tarafından en ideal kapasitede projelendirilerek hayata geçirilir. Genel olarak asansörler 3 ana kategoride incelenebilir. Şöyle ki, küçük boy asansörler sadece insan taşımaya yönelik tasarlanır. Orta boy asansörler ise insan taşımanın yanı sıra engelli bireylerin daha rahat hareket kabiliyeti kazanmasına yani tekerlekli sandalyenin rahat giriş çıkışını sağlamaya yönelik üretilir. Büyük boy asansörler ise sedye, tabut veya mobilya gibi yüklerin taşınması içindir. Bunun dışında yük kabinleri vardır ve bunlarda ihtiyaca bağlı olarak tasarlanmaktadır. Asansörlerin taşıma kapasitesinin yanı sıra özellikle konutlarda görsel kalitesi de önem teşkil etmektedir. Bundan ötürü Asansör Firmaları kişiye özel proje sunmakta ve ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanmasına katkı sağlamaktadır. Bu noktada işinin ehli bir firmayla çalışmak isterseniz, sizlere Bulut Makina ile tanışmanızı önermekteyiz. Uzun yıllardır asansör üretim ve montajında yer alan firma, bugün kusursuz ürünler sunma kapasitesine sahip olarak ihtiyacınız olan her an sizlerin yanında yer almaktadır. Detaylar için firma ile iletişime geçebilir, merak ettiklerinize yanıt alabilirsiniz.