Blog

Araç Asansörü

Araç Asansörü

Ülkemizde her geçen gün araç sahiplerinin sayısının artması takdir edersiniz ki, ortaya otopark sorununu çıkartmıştır. Genel olarak bakıldığında bugün caddeler, sokaklar ve gözün alabildiği her yer araçlarla doludur ve bu yayaların geçiş hakkını sınırlandırmaktadır. Bunun yanı sıra kaldırım kenarlarına park edilen araçlarda güvenlik sıkıntısı da yaşanmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle bu soruna en iyi şekilde çözüm üreten asansör firmaları, son yıllarda tasarlanan Araç Asansörü sistemi sayesinde hem yerden kazanç elde etmiş hem de araçların güvenliğini artırmıştır. Eski ve yeni ayırt etmeksizin yapılarda otopark alanı oluşturulmadığından ötürü araç park etmek insanlar için bugün kabus haline geldiği için artık binaların bodrum veya üstleri Araba Asansörü aracılığıyla otopark alanına çevrilmekte ve bu sayede park sorunu da çözülmektedir. 3000kg’dan 10,000kg’a kadar taşıma kapasiteli asansörlü araç otoparkı tasarlanabilmektedir. Ayrıca bu sistemin sürücü araçtan inmeden buton aracılığıyla istediği kata inme kolaylığını da sunması, ekstra konforu sağladığı anlamına gelmektedir.

Böylesine avantajlı bir sistem sadece yapılarda değil otoparklarda alandan kazanç elde etmek adına da uygulanabilir. Peki, Araç Asansörü Fiyatları nedir? Araba asansörü konusunda en çok merak edilen hususlardan biri de kuşkusuz fiyat hususudur. Bu konuda net bir rakam belirtmek maalesef ki mümkün değildir. Çünkü yapının konumu, otoparka uygunluğu, asansörün seyir mesafesi, kullanılacak ekipmanlar, aksesuarlar, taşıma kapasitesi ve benzeri etkenlerin her biri fiyat konusunda değişkenliğe neden olmaktadır. Bundan ötürü en sağlıklı sonuç uzman bir firmayla anlaşılma durumunda yerinde tespit ile elde edilecektir. Bu bağlamda araç asansörü konusunda uzun yıllara dayanan deneyimi sayesinde Bulut Makina firmasının sizlere kaliteli hizmet sunabileceğinin altını çizmek isteriz. Profesyonel dev bir kadro ile çalışan firma, her çeşit asansör talebini ustalıkla yerine getirmekte ve yaptığı başarılı projelerle %100 memnuniyet elde etmektedir.

Dolayısıyla ihtiyaca bağlı her çeşit Araç Asansör Boyutları konusunda yardımcı olmakta ve kullanım alanına en verimli sistemi kazandırmaktadır. Belirttiğimiz gibi uygulama alanına bağlı olarak araç asansörünün teknik özellikleri değişmektedir. Ancak genel açıdan fikir edinmeniz adına asansör boyutları aşağıda belirtilmiştir.

Kapasite; 3000kg
Kuyu derinliği; 1000mm
Kuyu ölçüsü; 3300mm * 5700mm
Platform ölçüsü; 2500mm * 5600mm
Kaldırma süresi; 120sn
Seyir mesafesi; 6000mm
Motor; 55kW 380 volt AC
Kumanda gerilimi; 24 volt
Enerji kaynağı; 380 volt, 3-faz, 50hz
Renk; istenen ral renginde boyanır
Kumanda; acil stop butonlu, kaldırma ve indirme

Şeklinde taşıma kapasitesine bağlı olmak kaydıyla teknik özellikler içerir. Dolayısıyla Araç Asansörü temin etmek isteyen kurum, kuruluş veya şahıslar, kesinlikle uzman desteğine başvurarak sistemin üretim aşaması Makine Emniyet Yönetmenliği tarafınca uygun görülen koşullarda işlemelidir. Bunun için en doğru adresinizin Bulut Makina olduğunu tekrar hatırlatarak, zaman kaybetmeden irtibat kurmanızı tavsiye ederiz.